Princip výměníku

Šachovnicové uspořádání kanálů

Vynálezce patentu uspořádání kanálů Eberhard Paul si stanovil několik kritérií, které by měla dnes na trhu dobře fungující rekuperační jednotka jistě mít:

Rekuperace-tepla

1. Tepelné výměníky s extrémní velkou teplosměnnou plochou na co nejmenším objemu

Během optimalizování Paul se nakonec dopracoval k šachovnicovému uspořádání protiběžných kanálů. Tímto zásahem se podařilo znásobit plochu, potřebnou k přenášní tepla. Kanály čtvercového průřezu ve skutečnosti dosahují velikosti cca 4 mm.

2. Výměník s velmi malou tlakovou ztrátou

Dostatečné velikosti celkového průtočného průřezu nám garantují právě to, že vzduch prochází plynule výměníkem bez zbytečné ztráty třením. Díky tomuto jevu z toho pro nás vyplývají další důležité faktory:

  1. Nyní je tedy možné osadit programovatelné, nastavitelné, ventilátory potřebného výkonu kombinovat s motory velmi nízkých příkonů. Velmi výhodné.
  2. Pamatujme že takto konstruovaná rekuperační jednotka je zároveň dostatečně tichá a již nejsou nutné další úpravy či modifikace (odhlučnění) pro utlumení nežádoucích akustických projevů. Již žádné podivné zvuky, garance absolutního klidu, ticha a pohody.

3. Jednotka s vynikající vnější izolací

Nyní již dostatečná, až předimenzovaná tloušťka izolace nám umožňí instalovat rekuperační jednotky i do nevytápěných prostor budov, aniž by rekuperační jednotka Paul sama o sobě přicházela o větší množství tepla a tím se naneštěstí snižovala bohužel celková její účinnost. Právě proto je izolace jednotek Paul konstruována mimo jiné i s ohledem na dostatečný tepelný odpor bez tepelných mostů a přitom zároveň si zachovala vysokou akustickou pohltivost. Nechte se přesvědčit na vlastní uši, osobně s Vámi vše probereme, vysvětlíme, neváhejte nás kontaktovat.

Největší autorizovaný prodejce rekuperace Paul firma www.rosain.cz , www.rekuperace-cermak.cz

 

Comments are closed